Одним з перших міст для запуску 5G може стати Львів, повідомляє Мінцифра у відповіді на запит Ґвара Медіа.

При впровадженні пілотного проєкту із запуску технології мобільного зв’язку п’ятого покоління в Україні розгортання мережі 5G розглядається у найбільших містах України – Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Харків.

Безпосередньо у містах передбачається забезпечення покриттям туристичних центрів, офісно-адміністративних центрів міст, а також розгортання мережі всередині центральних залізничних вокзалів.

У відомстві зазначають, що наразі є питання, які потребують вирішення перед впровадженням 5G в Україні. Зокрема, до початку війни не завершено науково-дослідні роботи щодо визначення умов електромагнітної сумісності з радіоелектронними засобами спеціального користування.

«Станом на зараз вказане дослідження завершити неможливо через воєнний стан», – додають у Мінцифрі.

Відповідь Мінцифри на запит Ґвара Медіа

Що таке 5G?

Це п’яте покоління мобільного інтернету, яке має забезпечити відчутно швидшу передачу даних на телефон і з телефона, ширше покриття та більш стабільний зв’язок. Мова йде про більш досконале використання радіо діапазону та можливості одночасного доступу до мобільного інтернету для більшої кількості пристроїв.

Ця нова радіотехнологія є швидшою за 4G (LTE), оператори можуть використовувати її для посилення дії 4G інтернету, аби зробити перехід користувачів на 5G поступовим.

Найшвидші нинішні 4G мобільні мережі пропонують середню швидкість до 50 і навіть в деяких випадках 150 мегабіт за секунду. 5G швидкість інтернету може досягати 1 гігабіту.

За даними RCR Wireless News, 72 країни у понад 2000 містах світу використовують зв’язок п’ятого покоління станом на травень 2022 року.

Читайте також

У Дії запустять комплексну послугу «єПідприємець» для ведення бізнесу. Уряд підтримав створення комплексної послуги «єПідприємець», яка включатиме 12 сервісів для ведення власної справи.