Фейк. У телешоу на «Netflix» показали татуювання з Зеленським, що висміює український контрнаступ

Владислав Герасименко - 10 Грудня 2023 | 14:09

Пропаганда активно працює над просуванням у світі хибного образу Володимира Зеленського, ми відслідкували це в нашому досліджені хвиль дезінформації, й віднесли подібні кейси до наративу «Дискредитація Президента України». Цього разу проросійські Telegram-канали поширили допис, в якому учаснику розважального телешоу на «Netflix» нібито зробили татуювання з зображенням Володимира Зеленського з підписом: «Контрнаступ мені у **** [сідниці]». Чи дійсно це так — читайте на сайті.

Що сталося?

20 листопада 2023 пропагандистський Telegram-канал «Шейх Тамир» опублікував відеофрагмент телешоу на стрімінговому сервісі «Netflix», де молодому чоловіку зробили на животі татуювання нібито з українським Президентом Володимиром Зеленським з підписом, що містить ненормативну лексику: 

«Контрнаступ мені у **** [сідниці]»

Як запевняють пропагандисти:

«Хоча татуювання жахливе, проте воно максимально чітко висвітлює, що відбулося з контрнаступом», йдеться у дописі.

Також цю новину поширили інші пропагандистські Telegram-канали, серед яких найбільше переглядів отримали публікації «РОССИЯ СЕЙЧАС», «ПУТИН в Telegram», «VOBLYA» та «Выпускайте Кракена!». Загалом новину переглянуло більше півмільйона користувачів.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Телешоу на «Netflix»

Ми дослідили відео з пропагандистських пабликів і з’ясували, що перед нами фрагмент одного з телешоу «Netflix». Так, у 2018 році на цій платформі виходило телешоу «Joel McHale Show», що проіснувало півроку. Програма заявлялася як така, що має: «гострий, погляд на попкультуру та новини з усього світу, оглядаючи головні тези, що люди обговорювали того тижня». В шоу не одноразово демонстрували фрагменти з британської розважальної програми MTV про татуювання «Just Tattoo of Us».

Отже, перше, на що ми звертаємо увагу, це 2018 рік. Тобто, не тільки задовго до контрнаступу та повномасштабного російського вторгнення, але і до президентства Володимира Зеленського.

«Just Tattoo of Us»

Саме про фрагмент шоу «Just Tattoo of Us» розповідає Джоел Макхейл.

Коли в оригінальному відео «Just Tattoo of Us», або у «Joel McHale Show» демонструють татуювання на животі чоловіка, ми бачимо, що там зображений не Володимир Зеленський. До того ж оригінальне татуювання не містить жодних написів, на відміну від пропагандистського сюжету.

Отже, фейкороби за допомогою відео і фоторедагування змінили малюнок татуювання і додали напис про контрнаступ.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.