При впровадженні проєкту із розгортання мережі 5G розглядається у найбільших містах України – Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Харків, повідомляє Мінцифра у відповіді на запит Ґвара Медіа.

У цих містах перш за все планують забезпечити покриттям туристичних центрів, офісно-адміністративних центрів міст, а також розгортання мережі всередині центральних залізничних вокзалів.

Відповідь Мінцифри на запит Ґвара Медіа

«Наразі є питання, які потребують вирішення перед впровадженням 5G в Україні. Зокрема, до початку війни не завершено науково-дослідні роботи щодо визначення умов електромагнітної сумісності з радіоелектронними засобами спеціального користування. Станом на зараз вказане дослідження завершити неможливо через воєнний стан», — повідомляють у Мінцифрі.

Про терміни впровадження 5G мережі у Міністерстві цифрової трансформації не говорять.

Така нова радіотехнологія є швидшою за 4G (LTE), оператори можуть використовувати її для посилення дії 4G інтернету, аби зробити перехід користувачів на 5G поступовим.

Найшвидші нинішні 4G мобільні мережі мають середню швидкість до 50 і навіть в деяких випадках 150 мегабіт за секунду. 5G швидкість інтернету може досягати 1 гігабіту.

За інформацією RCR Wireless News, 72 країни у понад 2000 містах світу використовують зв’язок п’ятого покоління станом на травень 2022 року.