Народний депутат від фракції «Слуга народу» Олександр Куницький влітку цього року отримав погодження Верховної Ради на виїзд протягом п’яти днів у короткотермінове відрядження в Ізраїль, але пробув за кордоном майже три тижні.

Про це стало відомо журналістам програми «Схеми».

Олександр Куницький був відряджений до Ізраїлю з 3 по 7 липня 2023 року як співголова депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Ізраїлем. Після робочого відрядження його помітили в аеропорту Флориди, США. За даними розслідувачів, повернувся в Україну нардеп 22 липня.

Під час свого відрядження до Ізраїлю нардеп заявив, що основною метою поїздки був розвиток та зміцнення відносин між країнами. Куницький зазначив, що зустрічався з представниками депутатів Кнесету, єврейської спільноти, релігійних громад та громадян України в Ізраїлі.

Як зазначають журналісти, інформація про ці зустрічі відсутня в соцмережах депутата, а на сайті парламенту діяльність депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль не висвітлювалася з жовтня 2021 року. Також зазначено, Куницький не був присутнім на засіданнях Верховної Ради, які відбувалися після закінчення його відрядження. Депутат не відповів на дзвінки журналістів з проханням прокоментувати ситуацію.

За даними «Схем», у США проживає родина Куницького. У Флориді також мешкає офіційний помічник депутата, власник харківського холдингу Autoenterprise Дмитро Ніконов. За даними прикордонної служби, Ніконов виїхав з України за три місяці до початку війни. У 2020 році НАБУ розпочало кримінальне провадження щодо можливого використання депутатом Куницьким свого мандата в інтересах компанії Autoenterprise.

Як зазначають розслідувачі, за перші сім місяців 2023 року нардеп Куницький перебував за кордоном 54 дні, у 2022 році – 132 дні.

Олександр Куницький

Куницького став нардепом від «Слуги народу» на парламентських виборах 2019 року від округу Харкова.

Він також є член Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності. Є співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Ізраїлем та керівником групи з міжпарламентських зв’язків з Перу. Окрім українського, має громадянство Ізраїля.

Відзначився під час виїзду до окупованого Криму у 2014 році, де визнав територію російською. Також був активним у спробах дискредитації блок-постів та учасників АТО.

Читайте також

  • Зеленський увільнив свого представника у Раді Веніславського