Кремль, вірогідно, поставив перед російськими військовими завдання захопити Авдіївку і Куп’янськ до виборів у березні 2024 року, пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

І ця демонстрація підтримки військовими кандидатури Путіна, можливо, є стратегією захисту на випадок, якщо російська армія не зможе вкластися у визначені терміни.

Російські війська продовжили наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 8 грудня, проте не мали підтверджених успіхів. На цьому відтинку фронту армія РФ має на меті окупацію решти Луганської області та просування у східну частину Харківської та північну Донецької області.

ISW цитує російських мілітарних блогерів, які стверджували, що війська РФ начебто просунулися на схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), а також поблизу Синьківки (9 км на схід від Куп’янська) та Білогорівки (13 км на південь від Кремінної), проте Інститут не знайшов візуальних доказів цих заяв.

Генеральний штаб ЗСУ повідомляв, що Сили оборони України відбили російські атаки на Куп’янському напрямку біля Синьківки та Іванівки (20 км на південний захід від Куп’янська) і на Лиманському напрямку біля Спірного (25 км на південь від Кремінної) і Тернів (17 км на захід від Кремінної).

Речник командування Сухопутних військ Збройних сил України підполковник Володимир Фітьо заявив, що російські війська також ведуть наступ поблизу Веселого (31 км на південь від Кремінної).

Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські війська активізували наступальні операції на Лиманському напрямку.

Ситуація у Куп’янську

Куп’янська громада знаходиться неподалік від лінії фронту та після звільнення у вересні 2022 року фактично щодня потерпає від постійних російських обстрілів з артилерії, мінометів та авіації.

Читайте також: Постійні прильоти та порожні вулиці: як живе прифронтовий Куп’янськ.

Через це у листопаді проводилася примусова евакуація дітей з батьками з Куп’янського району на Харківщині. Нині розглядається питання щодо евакуації вже з Куп’янської громади, де проживає 525 дітей. Мова йде про частину Куп’янська та населені пункти, що знаходяться на лівому березі річки Оскіл.