Через негоду, бойові дії і технологічні порушення в Україні без світла 504 населені пункти, проте обмеження електропостачання та планові відключення не застосовується в жодній з областей, повідомляють у Міністерстві енергетики України.

Таким чином 68 населених пунктів знеструмлено у Харківській області (16,3 тисячі споживачів), 63 – у Запорізькій, 55 – у Сумській, 45 – у Херсонській, 19 – у Чернігівській.

«Також через ворожий обстріл залишалися без газопостачання 6 багатоквартирних будинків у Харкові (334 квартири) та понад 100 абонентів в області», – додають у Міненерго.

Через пошкодження обладнання внаслідок обстрілів у прифронтовій зоні та зростання споживання в енергосистемі в Україні фіксують незначний дефіцит електроенергії (до 1,4% від добового обсягу споживання). Також в аварійний короткостроковий ремонт виведено блок ТЕС – планується повернення в роботу протягом доби. 

За даними синоптиків, протягом 9 грудня на території області очікується налипання мокрого снігу. У сусідніх із Харківщиною Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях – на дорогах ожеледиця. Синоптики попереджають про І рівень небезпечності, жовтий.

Читайте ще

Синоптики оголосили штормове попередження для Харківщини. У Харківській ОВА закликають жителів регіону бути обережними. Пішоходам також варто бути пильними через загрозу раптового посилення вітру.