З початку повномасштабної війни Куп’янська громада на Харківщині загалом направила на потреби Збройних сил України 45 мільйонів гривень, розповів Ґвара Медіа начальник Куп’янської МВА Андрій Беседін.

Нещодавно громада передала п’ять мільйонів, які включали в одному пакеті дві автівки типу пікап та 15 дронів Mavic.

«Громада планує допомагати в наступному році попри відсутність військового ПДФО», – додає Беседін.

Куп’янська громада знаходиться неподалік від лінії фронту та після звільнення у вересні 2022 року фактично щодня потерпає від постійних російських обстрілів з артилерії, мінометів та авіації.

Читайте також: Постійні прильоти та порожні вулиці: як живе прифронтовий Куп’янськ.

Через це у листопаді проводилася примусова евакуація дітей з батьками з Куп’янського району на Харківщині. Нині розглядається питання щодо евакуації вже з Куп’янської громади, де проживає 525 дітей. Мова йде про частину Куп’янська та населені пункти, що знаходяться на лівому березі річки Оскіл.

Крім того, у Куп’янську можуть звести додаткові оборонні укріплення, частина яких розташовуватиметься безпосередньо у житлових кварталах. Це робитиметься для захисту місцевих жителів від ворожих обстрілів, каже посадовець. Він також наголошує, що наразі ситуація у Куп’янську важка, але стабільна.

У листопаді 2023 року громади Куп’янського району спільно придбали ударний БПЛА для харківської бригади. Це дрон-бомбардувальник українського виробництва, який може долати відстань до 7 кілометрів та переносити вантаж вагою до 10 кілограмів. Його вартість становить майже мільйон гривень.

Водночас громади Харківської області провели тендерів на закупівлю новорічних подарунків на суму 9 492 224 гривні. Близько мільйона гривень виділили кожен з трьох населених пунктів – це Красноград (1 251 160 грн), Нова Водолага (1 022 925 грн за 5500 подарунків та вагою не менше 600 грамів) та Лозова (0.96 мільйона гривень).

Читайте також

На Куп’янському напрямку російські війська продовжують штурмувати українські позиції. Вони перекидають додаткові сили під Куп’янськ та намагаються просунутися в районі Синьківки. Про це повідомив начальник служби зв’язків із громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.