Прийняття законопроєкту, який підтримали 248 нардепів, є вимогою макрофінансової допомоги від ЄС на 1,5 мільярда євро, повідомляє нардеп Ярослав Железняк.

Основні зміни у законі 5420 включають:

  1. Пороги для товарної контрабанди пропонується підняти в 5 разів;
  2. Пороги для підакцизних піднімуться у 2 рази.
  3. Вступ в силу товарної відкладається до середини 2024-го року. За словами Железняка, це дедлайн встановлений МВФ на перезавантаження Бюро економічної безпеки;
  4. врахували численні наполягання бізнесу щодо зазначення умисної форми вини, виключно за наявності якої може відбуватися кваліфікація дій як злочину;
  5. суттєво обмежено можливі випадки притягнення до відповідальності за «контрабандними» статтями за подання документів із неправдивими відомостями – у зміненій редакції вони мають бути підставою для переміщення товарів, мають підлягати обов’язковому декларуванню відповідно до митного законодавства, а також мати вплив на визначення розміру митних платежів чи дотримання заходів нетарифного регулювання.

Що не так із БЕБ (Бюро економічної безпеки)

Бюро економічної безпеки – спеціальний орган, що забезпечує національну безпеку в економічній сфері. Однак останнім часом ця установа перебуває під пильним контролем громадськості.

Спочатку ідеєю створення такого органу було забрати в усіх правоохоронних та інших органів функції економічного нагляду, боротьби з корупцією та економічною злочинністю і передати їх у функціонування одній інституції.

У результаті в Україні працює орган, який не розв’язує проблеми бізнесу у взаємодії з іншими правоохоронними органами, а фактично БЕБ є сумішшю СБУ, прокурорів і податкової міліції.

Читайте також

Підозрюваного в хабарі нардеп з Харкова Одарченко засвітився у Верховній Раді. Народний депутат із Харкова Андрій Одарченко, якого підозрюють у спробі дати хабар у криптовалюті голові Держагентства відновлення та розвитку Мустафі-Масі Найєму, з’явився в сесійній залі ВР.