Народний депутат із Харкова Андрій Одарченко, якого підозрюють у спробі дати хабар у криптовалюті голові Держагентства відновлення та розвитку Мустафі-Масі Найєму, з’явився в сесійній залі ВР.

Про це свідчить фото, яке опублікував нардеп Олексій Гончаренко.«Соціальний ліфт у дії! Кордони між Радою і СІЗО стираються все більше…», — написав Гончаренко.

Андрій Одарченко у Верховній Раді / Фото: t.me/oleksiihoncharenko

Хабар Одарченка

21 листопада Національне антикорупційне бюро України та спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на спробі підкупу Андрія Одарченка.

За даними НАБУ, нардеп пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму хабар у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тисяч доларів США. Завдяки хабарю депутат очікував отримати кошти з фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії на ремонт будівлі університету, у якому він обіймає посаду ректора.

Одарченко під час судового засідання заперечив, що давав хабар голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. За його словами, на відео, яке слухали в суді, взагалі не його голос, а адвокати наполягали, що «навіть міміка не збігається».

Разом із тим нардеп визнав контакти з Найємом, але заявив, що той нібито просив навчити його користуватися криптовалютою. Також нардеп заявив, що справа проти нього може бути свідченням «політичних чи якихось інших переслідувань».

Мустафа Наєм відмовився коментувати справу з хабарем. На питання журналістці Ґвара Медіа він відповів, що це таємниця слідства.

22 листопада ВАКС обрав нардепу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці та при цьому визначив заставу в 15 мільйонів гривень.

Андрій Одарченко

Народився 2 листопада 1978 року в Харкові. Закінчив Харківську державну академію технології та організації харчування та Харківський державний університет харчування та торгівлі. Доктор технічних наук. Професор. 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 170 округу (місто Харків) від партії «Слуга народу» як безпартійний. Член Комітету з питань антикорупційної політики.

29 грудня 2021 року Одарченка обрали ректором Державного біотехнологічного університету. Оскільки законодавство не передбачає поєднання мандату народного депутата та посади ректора, дія контракту Одарченка, за даними сайту університету, призупинена. Обов’язки ректора виконує Андрій Кудряшов.

Також в.о ректора Харківського державного біотехнологічного університету Андрій Кудряшов підтвердив журналістам Ґвара Медіа, що нардеп Андрій Одарченко є головою Вченої ради вишу.

«Звісно, він — людина дуже дієва й багато робить для університету. Я вважаю, що це навіть не обговорюється», — відповів Кудряшов на запитання журналістки щодо доцільності роботи Одарченка в університеті.

Читайте також

  • Верховна Рада припинила повноваження нардепа Дмитра Шпенова.