Мінцифри працює над пілотним проєктом «смарт-мобілізація», але наразі питання потребує нормативно-правового врегулювання, коментує у відповіді на запит Ґвара Медіа перший заступник Міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб.

Наприкінці жовтня 2023 року анонсувано запуск проєкту «смарт-мобілізація» для рот ударних БпЛА, який дозволив би громадянам обирати спеціалізацію, на яку вони бажають мобілізуватись. Це мало б стати частиною реформи ТЦК та СП (військкоматів) Міноборони.

«Ми будемо запускати пілот на операторів дронів, і ця людина обирає, що вона хоче стати оператором дронів, або взагалі служити в роті ударних дронів. Це може бути сапер, водій, всі посади будуть. Людина зможе подивитися, що це взагалі за підрозділ, рота, які зобов’язання, які в тебе є ризики, як ти будеш навчатися», – тоді коментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю РБК.

За його словами, така система має вирішити відразу кілька проблем – мобілізований має потрапити туди, де хоче служити, а бойовий підрозділ чи частина отримують саме тих фахівців, які їм необхідні. Також вона має збільшити кількість добровольців, адже тепер громадянин буде розуміти, для чого та, головне, як усе відбувається.

Україною прокотилася хвиля видачі повісток у тренажерних залах Києва, Дніпрі, Ужгорода, Мукачева та інших міст. Ґвара попросила харківський обласний ТЦК прокоментувати вручення повісток у спортзалах. Пресофіцерка Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олена Родіна зазначила, що видавати повістки у спортивних залах законно.

Читайте ще

Маніпуляція. Роботодавці до 1 грудня мають надати списки військовозобов’язаних. Нині військовий облік та мобілізація в Україні одні з найпоширеніших та найрезонансніших тем в суспільстві, тож дезінформації та спекуляції щодо цього носять майже систематичний характер. Так, до нас у бот «Перевірка» надійшла велика кількість запитів від користувачів з проханням перевірити інформацію чи дійсно усі роботодавці повинні до 1 грудня надати списки військовозобов’язаних.