Документ ще має підписати президент Володимир Зеленський.

Верховна Рада України 28 червня ухвалила законопроєкт, що скорочує перелік осіб, які зможуть отримати відстрочку від призову на військову службу. Він стосується тих чоловіків, які мають родичів з інвалідністю. Про це йдеться у законопроєкті №9342.

Що змінилося

Раніше відстрочку від мобілізації могли отримати військовозобов’язані, в яких є родичі з інвалідністю I чи II групи, а саме: дружина (чоловік), батьки або батьки дружини (чоловіка). Тепер же не служити можна буде лише якщо в родині більше немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю.

Також в законопроєкті з’явився абзац 11 частини І статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», згідно з яким особи з інвалідністю дотичні до військовослужбовця повинні не мати інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати”.

Варто зазначити, що документ ще має підписати Володимир Зеленський

Законопроєкт також передбачає, що військовослужбовцям щомісячно виплачуватимуть від 30 до 100 тисяч гривень, пропорційно часу виконання бойових завдань у порядку, розмірах та на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Крім того, у законі є норми, які не пов’язані з виплатами військовим. Також запропонували не допускати до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з-поміж призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки.

Також у законі представлені зміни у відпустках військовослужбовців. Під час дії воєнного стану військовослужбовцям може надаватися частина щорічної основної відпустки тривалістю 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше як 10 календарних днів.

Читати також:

  • Мобільні оператори резервуватимуть номери загиблих та безвісти зниклих воїнів.
  • Найбільше російських катівень виявили на деокупованій Харківщині.