В Україні мобільні оператори почнуть заморожувати номери телефонів загиблих або безвісти зниклих військових на два роки. Про це повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров.

«Зазвичай через рік без використання номер надходить у вільний продаж. Так ви можете отримати повідомлення «Коханий приєднався до Viber». Коли його немає серед живих.
Щоб уникнути таких ситуацій Kyivstar та lifecell запускають функцію резервування номерів загиблих чи зниклих безвісти захисників», — зазначив Федоров.

Як зарезервувати номер

Щоб сокристатися послугою:

  • зверніться до служби підтримки оператора: Kyivstar — 0800300466, lifecell — 0800205433;
  • повідомте номер для резерву;
  • зазначте, від кого звернення;
  • очікуйте SMS з рішенням.

Наразі резервування працює в тестовому режимі та можливе лише для активних номерів.

Інші послуги для сімей зниклих безвісти

Нагадаємо, Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин створив додаткову гарячу лінію. Там надаватимуть фахові консультації для підтримки родин, які знаходяться в стані відчаю і не можуть самостійно вирішити всі юридичні деталі своєї ситуації.

Працюватиме гаряча лінія з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00. У рамках консультацій юристи:

  • відповідатимуть на актуальні питання,
  • допомагатимуть з отриманням соціальних гарантій і грошових виплат, які передбачені для цих родин.

Щоб скористатися безплатною юридичною консультацією, слід зателефонувати на гарячу лінію за номером: (066) 053-11-39.

Читайте також:

  • Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, розробив інтерактивну мапу, на якій відображені місця ймовірного зникнення українських військових.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!