Швейцарська влада може вимагати, щоб українські біженці продавали дорогі автівки, якщо вони прагнуть отримувати соціальну допомогу. Про це пише швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung, з посиланням на голову Департаменту юстиції та поліції Елізабет Бом-Шнайде.

Втім, остаточне рішення про це прийматимуть органи місцевої влади, адже вони розпоряджаються виплатами українським біженцям.

Якщо вартість автівки перевищує допустимий ліміт для конкретного кантону (адміністративно-територіальна одиниця у Швейцарії), її доведеться продати аби продовжити отримувати кошти. Проте, кожен кантон встановлює власні обмеження для отримання соціальних допомог.

Представники Департаменту юстиції та поліції стверджують, що українські біженці повинні погодитися на рівні умови для отримання соцвиплат. Попри це, окремі представники влади на місцях прийматимуть окремі рішення щодо виділення допомоги українським біженцям.

Як зазначає Бом-Шнайде, до біженців з інших країн застосовують значно суворіші правила. Зокрема, їх сім’ї повинні розкривати деталі фінансової інформації, навіть щодо найменших витрат.

Крім того, у Швейцарії планують побудувати додаткові поселення 3 тисячі місць для розміщення біженців і зменшення навантаження на великі міста країни.

Нагадаємо, що держсекретарка з питань міграції Швейцарії Христина Шранер Бургенер повідомила про 75 тисяч українських біженців. З початку повномасштабної війни саме стільки зареєстрували в шести федеральних центрах, таких як Берн, Цюрих, Базель тощо. Це число утричі перевищує річну кількість мігрантів з Афганістану, Туреччини та Сирії.

Читати також: станом на кінець березня 2023 року число біженців, зареєстрованих у програмі тимчасового захисту або в аналогічних національних схемах захисту в Європі, досягло рекордної позначки у 5 008 482 особи.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.