Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони України про прискорення судової реформи та подолання корупції в системі.

У РНБО звернулися до Верховної Ради для внесення змін до Кримінального кодексу, щоби посилити відповідальність за корупцію в судах. Передбачається покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років із конфіскацією майна.

Раду просять також посилити роль інституту суду присяжних та розширити випадки його застосування.

Також пропонують перевірити всіх суддів Верховного Суду на предмет дисциплінарних проступків або нехтування обовʼязками судді, а також перевірити законність джерел походження майна. Якщо в якомусь суді суддя отримав підозру в хабарі, то Вища рада правосуддя має перевірити всіх суддів цього суду.

Для Вищої кваліфікаційної комісії суддів України поставили пріоритетне завдання — провести ефективне і прозоре оцінювання суддів за найкращими світовими стандартами й методиками.

Крім цього, пропонується періодично перевіряти суддів на поліграфі. Це також має стати умовою при доборі кандидатів на посаду судді.

Читайте також

  • Продовження судової реформи є однією з умов для початку переговорів до вступу в ЄС. Наразі Україна виконала лише 2 умови.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!