Чоловік подолав дистанцію у 21 кілометр у спорядженні вогнеборця.

Полтавський рятувальник Андрій Гречаний під час Київського півмарафону Незламності 14 квітня присвятив свій забіг загиблим колегам із Харкова. Про це повідомили у ДСНС України.

«Свій забіг Андрій присвятив загиблим внаслідок повторного ворожого обстрілу харківським рятувальникам, які віддали найцінніше – своє життя, щоб врятувати життя інших», – ідеться в повідомленні.

Чоловік подолав дистанцію у 21 кілометр у спорядженні вогнеборця. Організатори заходу мали на меті підтримати українських бойових медиків та зібрати кошти для Медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри», що бере участь в російсько-українській війні з 2014 року.

Полтавський рятувальник Андрій Гречаний з портретами загиблих у Харкові колег / Фото: ДСНС України
Полтавський рятувальник Андрій Гречаний з портретами загиблих у Харкові колег / Фото: ДСНС України
Полтавський рятувальник Андрій Гречаний з портретами загиблих у Харкові колег / Фото: ДСНС України

Довідка 

Рятувальники Владислав Логінов, Сергій Байдалінов, Володимир Матюшенко загинули у результаті повторної російської атаки «Шахедами» по Харкову вночі 4 квітня. Рятувальники приїхали на місце обстрілу та почали працювати, за декілька хвилин туди прилетів ще один безпілотник. Загиблим було 52, 32 та 41 рік.

«Логінов Владислав, Байдалінов Сергій, Матюшенко Володимир. Харківські рятувальники, яких сьогодні цинічно вбила Росія. Прицільно. Повторним ударом, коли вони рятували людей. Не будучи комбатантами, рятувальники були атаковані ворожими безпілотниками. РФ продовжує ігнорувати норми міжнародного права», – заявив міністр МВС Ігор Клименко.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що російські загарбники використовують на території області тактику «повторних ударів».

«Були зафіксовані повторні удари. Таку тактику ворог вже демонстрував в Україні, зокрема по Харківській області. Коли спочатку завдається перша хвиля ударів, потім виїжджають наші рятувальні служби для ліквідації наслідків і порятунку життів. Після чого йде фактично друга хвиля ворожих ударів», — розповів Синєгубов.

Він пояснив, що убезпечитися можна лише реагуючи на сигнали повітряної тривоги. Проте рятувальні підрозділи ДСНС змушені виїжджати на місце обстрілів, оскільки на першому місці у них стоїть завдання рятування цивільних життів, сказав посадовець.

Читайте також

  • У Харкові постраждав енергетик внаслідок обстрілів.
  • На Харківщині за тиждень сапери ДСНС знешкодили 796 боєприпасів. Усього, за два роки повномасштабного вторгнення, сапери ДСНС знешкодили 90 тисяч 616 вибухонебезпечних предметів. Зокрема, за останній тиждень — 796 боєприпасів.
  • Ми шукаємо можливості дати Харкову більше захисту неба — Зеленський. За словами Президента України, передача іншими країнами систем ППО Україні — це політичне питання.