За словами Президента України Володимира Зеленського, передача іншими країнами систем ППО Україні — це політичне питання.

Про це він заявив у вечірньому зверненні від 7 квітня.

За його словами, це завдання як для військових, так і для дипломатів.

«Цілком очевидно, що наявних у нас, в Україні, засобів ППО не вистачає — і це очевидно для всіх наших партнерів. І світ нарешті має почути цей біль, якого російські терористи завдають Харкову, завдають Куп’янську, містам Донеччини, Запоріжжю, Сумщині та багатьом іншим нашим українським громадам. Є системи ППО у світі, які можуть допомогти. Потрібна лише політична воля, щоб ці системи були передані Україні. … Зараз «петріотам» місце саме в Україні, щоб згодом не довелось їх застосовувати щонайменше по всьому східному флангу НАТО», — зазначив Зеленський.

Нагадаємо, Росія, ймовірно, хоче перетворити Харків на «сіру зону», яка непридатна для проживання цивільного населення. Про це пише The Economist із посиланням на анонімні військові джерела в Києві.

З середини березня 2024 року російська армія посилила обстріли Харкова, застосовуючи балістичні та крилаті ракети, дрони-камікадзе «Шахед» та модифіковані авіабомби типу УМПБ-Д30. Внаслідок обстрілу Харкова вдень 7 квітня постраждало пʼятеро людей. Один чоловік отримав уламкові поранення.

За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, минулого разу, під час контрнаступу, саме на Харківщині стався масштабний обвал російського фронту. Харків стане для російської армії фатальним містом, якщо вони вирішать наступати знову.

Читайте також

  • Армія РФ почала активніше застосовувати авіабомби на півночі Харківщини — Синєгубов