Росія, ймовірно, хоче перетворити Харків на «сіру зону», яка непридатна для проживання цивільного населення.

Про це пише The Economist із посиланням на анонімні військові джерела в Києві.

«Українське джерело, обізнане з даними розвідки, повідомило, що Росія наразі готує шість дивізій (приблизно 120 000 військовослужбовців) у Східному Сибіру», — йдеться у публікації.

У статті зазначили, що місто є одним з можливих напрямків майбутнього наступу. Він не є найбільш вірогідним, але його інтенсивно обговорюють у російських ЗМІ.

«Захоплення міста вимагатиме прориву української оборони та його оточення, чого Росія навіть близько не в змозі зробити; встановлення переваги в повітрі, що не є даністю; і перемоги в кривавій міській кампанії», — пише The Economist.

Водночас міський голова Харкова Ігор Терехов заперечив це. Він зазначив, що місто не має наміру здаватися. Важче було на початку повномасштабної війни, коли з 2 мільйонів мешканців у місті залишилося 300 тисяч.

За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, минулого разу, під час контрнаступу, саме на Харківщині стався масштабний обвал російського фронту. Харків стане для російської армії фатальним містом, якщо вони вирішать наступати знову.

Читайте також

  • Армія РФ почала активніше застосовувати авіабомби на півночі Харківщини — Синєгубов