Під час окупації жінка погодилася на посаду «и. о. главного специалиста юридического отдела ВГА Купянского района» та співпрацювала з ворогом.

Куп’янська окружна прокуратура повідомила про підозру 35-річній мешканці міста за фактом колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111-1 КК України). За даними слідства, під час окупації жінка погодилася на пропозицію росіян та обійняла посаду «и. о. главного специалиста юридического отдела ВГА Купянского района». Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури.

«Колаборантка приводила у відповідність до вимог російського законодавства документи, які готувались окупаційною адміністрацією, та готувала проєкти службової документації для керівника відділу», – ідеться в повідомленні. 

Зараз підозрювана переховується від слідства. Вирішується питання щодо оголошення її у розшук.

Підозрювана / Фото: Харківська обласна прокуратура

З 24 лютого 2022 по 3 травня 2023 року суди за участі прокурорів Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб, відповіли на наш запит у Харківській обласній прокуратурі.

Загалом, протягом повномасштабної війни про підозру повідомили 318 людям:

  • за 2022 рік оголосили 266 підозр,
  • за 4 місяці поточного — 51.

Крім цього, за цей період правоохоронці зафіксували 1275 кримінальних правопорушень у колабораціонізмі, 161 з них направили до суду.

Наприклад, сьогодні у Куп’янську прокуратура також затримала чоловіка, який перейшов на бік ворога під час окупації. Торік влітку підозрюваний добровільно обійняв посаду «в.о начальника управління фінансів» у «Тимчасовій цивільній адміністрації Куп’янського району Харківської області» в Куп’янську.

Читати також:

  • У Куп’янську судитимуть поліціянта, який працював на ворога. Торік у червні, коли місто було окуповане, чоловік працевлаштувався на посаду «полицейского взвода патрульной службы» в «Управлении внутренних дел военно-гражданской администрации Харьковской области».
  • Двох мешканців Харківщини підозрюють у вивезенні української сільгосппродукції до РФ. Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру чоловіку та жінці за фактами пособництва державі-агресору.
  • Впроваджувала стандарти освіти РФ: підозрюють «директорку» ліцею в Куп’янську. За це її торік у червні зробили «в. о. директора» навчального закладу, створеного на базі ліцею.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.