Під час оновлення даних у ТЦК пропонують надавати тимчасовий імунітет від мобілізації IT-спеціалістам, щоби пришвидшити темпи бронювання, повідомляє голова Харківського IT кластера Ольга Шаповал в коментарі Dev.

Бронювання від мобілізації надасть айтівцям тимчасовий імунітет під час оновлення даних у ТЦК і СП, щоб їх терміново не призвали у військкомат. Водночас важливо, щоб імунітет не отримали люди з помилками в документах та ті, хто мають приписні свідоцтва, каже Шаповал.

Тому очільниця Харківського ІТ кластера запропонувала зробити місцем подачі документів військовий ЦНАП, аби підвищити рівень довіри. 

Зараз більшість ініціатив, які погоджуються Мінекономіки, блокуються на рівні Генштабу, у якого є питання забезпечення мобілізаційного резерву.

Що відомо про бронювання працівників

У листопаді 2022 року Верховна Рада ухвалила закон про бронювання військовозобов’язаних працівників від мобілізації. У січні 2023-го затвердили новий порядок бронювання, а також критерії для підприємств, за якими їх визнаватимуть критично важливими для економіки.

Станом на березень забронювали 2176 осіб, таку статистику надав Кабмін на запит редакції Forbes.

Читайте також

  • Військові просять дати можливість мобілізувати більше людей – Зеленський.