Погруддя алеї молодогвардійців навпроти гімназії № 116 на вулиці Культури не можуть знести, оскільки вони перебувають у реєстрі пам’яток.

Про це у відповіді на запит активіста Вадима Позднякова повідомили в Департаменті житлово-комунального господарства Харківської міськради.

«Алею молодогвардійців не демонтовано у Харкові, бо якогось дідька Мінкульт у 2021 році (При Ткаченку) вніс ці погруддя до реєстру пам’яток», — зазначив Поздняков.

У 2021 році Міністерство культури та інформаційної політики внесло алею у Держреєстр пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення Харківської області.

Відповідь Харківської міськради / Зображення: фейсбук-сторінка Вадима Позднякова

«У відповідь на запит КЗ “Харківський ліцей №116” департамент культури і туризму ХОВА надав відповідь, що пам’ятка не втрачає свій правовий статус, але переміщується на відповідно підготовлені меморіальні місця та усувається з публічного громадського простору, в контекст якого вказана пам’ятка вже не вписується та не виступає символом російсько-імперського та радянського минулого», — йдеться в повідомленні.

Читайте також

Харківські активісти вимагають від влади демонтувати барельєфи з Пушкіним у метро. Відповідне звернення вони надіслали до Харківської міської ради.