Також у застосунку є можливість реінвестувати отримані від погашених військових облігацій кошти в нові облігації «Євпаторія».

Міністерство фінансів України 12 вересня випустило нові військові облігації під назвою «Євпаторія», які кожен може придбати у застосунку Дія. У 2023 році завдяки військовим облігаціям до державного бюджету Мінфін залучив понад 165 млрд гривень. Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.

«На аукціонах облігацій внутрішніх державних позик України (ОВДП) 5 вересня Мінфін випустив нові військові облігації на суму 3,5 млрд гривень. Середня ставка дохідності на первинних аукціонах за цими облігаціями встановлена на рівні 18,31%, а погашення за ними відбудеться 18 червня 2025 року», – ідеться в повідомленні.

Також у Дії є можливість реінвестувати отримані від погашених військових облігацій кошти в нові облігації «Євпаторія».

Наразі через застосунок українці придбали майже 2 мільйони облігацій. Вкладники успішно інвестують свої кошти в деокупацію Донецька, Луганська, Маріуполя, Херсона, Нової Каховки, Енергодара, Бердянська, Севастополя, Мелітополя, а також АР Крим, а відтепер – Євпаторії.

Що таке військові облігації?

У жовтні 2022 року у застосунку “Дія” з’явилася нова послуга – купівля військових облігацій. Випуск цінних паперів запустило Міністерство фінансів аби залучити більше коштів у державний бюджет.

Вартість однієї військової облігації – 900 гривень. Вони відрізняються:

  • за датами виплат – на строк до 1,5 року; 
  • відсотками доходу – від 11% до 16% річних;
  • назвами – облігації носять назви тимчасово окупованих українських міст (Бердянськ, Маріуполь, Донецьк, Севастополь, Ялта)

Читати також:

  • В Україні стартувало перше онлайн-опитування про зайнятість та безробіття.
  • Зеленський ветував закон про відновлення електронного декларування.