Пам’ятна монета «Українська мова» виготовлена зі срібла, має номінал 10 гривень. Її тираж – до 5 тисяч штук. Вона продовжує серію “«Духовні скарби України».

У День української писемності та мови Національний банк України ввів у обіг срібну пам’ятну монету «Українська мова». Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

«Срібна пам’ятна монета, яку ми вводимо сьогодні в обіг, відображає унікальність та феноменальність української мови. Саме мова в надскладний момент історії України стала фундаментом нашого єднання, нашою зброєю. Сьогодні українською мовою промовляє дух свободи, який вражає весь світ. І українською прозвучить на весь світ таке бажане слово – перемога!», – наголосив заступник голови Національного банку Олексій Шабан.

За інформацією НБУ, на лицьовій стороні монети зображено стилізовану літеру «Ї» з солов’єм, що символізує мелодійність та співучість української мови, в центрі літери – малий Державний Герб України. А на дзеркальному тлі монети розміщено текстуру з контурів літер української абетки.

Пам’ятна монета «Українська мова» / Фото: НБУ

Дизайн монети створили художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Придбати її можна вже з 27 жовтня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 2 500 тисяч монет. Перша тисяча монет буде доступна з першого дня продажу.

Нагадаємо, до Дня Незалежності України НБУ випустив пам’ятні монети «Сміливість бути. UA». Автори ескізів цих монет — київські художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор — Володимир Атаманчук.

Читайте також

  • Укрпошта випустила поштову марку «Україна-мати».

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!