Попри обстріли Харкова російськими військовими, «настрій у місті залишається бойовим, а паніки серед населення немає».

Про це заявив мер Харкова Ігор Терехов в етері телемаратону.

«Плани росіян не змінювались з початку вторгнення. У 2022 році вони намагалися захопити Харків, Київ, всю Україну, але їм це не вдалося. Неважливо, які у них зараз плани, важливо, як ми будемо давати відсіч. Завдяки військовим, бійцям територіальної оборони та всім громадянам нам вдалося відстояти місто тоді й вдасться зараз. Настрій бойовий. Він завжди такий у харків’ян», — сказав посадовець.

За його словами, жителі обласного центру продовжують звичне життя — працюють, відвідують магазини. Від’їздів людей з Харкова не спостерігається.

«Дуже багато чуток навколо цього. Я вважаю, що це ІПСО. Це інформаційна війна проти України та Харкова», — повідомив Терехов. Як він зазначив, у місті розроблений план евакуації цивільного населення.

Раніше Терехов зазначав, що росіяни почали використовувати проти Харкова новий снаряд більшого радіуса дії до 90 км. За останній тиждень таких ударів було два. Обстріли також ведуться з систем С-300, найчастіше з території Бєлгородської області. Посадовець вважає, що російським військам не вдасться виснажити Харків. Він наголосив, що неважливо, чи готує Росія новий наступ на місто, набагато важливіше зрозуміти, як давати відсіч.

У центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони раніше заявили, що повідомлення щодо підготовки російських військових до наступу на Харків є «частиною ворожої кампанії пропаганди страху», ця інформація не відповідає дійсності.

Нагадаємо, що після президентських виборів у РФ, російське військове й політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків». Про це пише російське видання «Медуза» з посиланням на близькі до Кремля джерела. Журналісти видання зазначають, що російські високопосадовці переконані, що «армії Російської Федерації під силу взяти Харків, проте подальше просування вглиб України вважають складнішим». Водночас про ухвалення рішення щодо наступу на Харків наразі немає.

Разом із тим, британське видання The Economist пише, що з настанням літа зростає загроза нового масштабного наступу російських окупаційних військ по всій довгій лінії фронту. Автори статті вказують, що весна принесла на фронт призупинення бойових дій через неможливість техніки просуватися вологою землею. Однак це може тривати не довго. З приходом літа є побоювання, що Росія розпочне новий великий наступ, як це було минулого року. «І здатність України стримати його цього разу виглядає набагато менш ймовірним, ніж тоді. Саме тому їй необхідно терміново мобілізувати більше військ і побудувати більш надійну оборону на лінії фронту», — йдеться в матеріалі.

Президент України Володимир Зеленський інтерв’ю CBS сказав, що наразі ситуація краща, аніж два-три місяці тому, коли був великий дефіцит артилерійських боєприпасів та різних видів озброєння. «Ми зовсім не бачили великого, величезного контрнаступу з боку Росії», — сказав Зеленський. Водночас він вважає, що українські військові можуть бути не готові до ще одного наступу РФ. За його словами, широкомасштабна атака очікується приблизно наприкінці травня чи в червні. Для подальшого стримування російської армії українським військовим потрібні нові постачання озброєнь та снарядів.

Нагадаємо, що на Харківщині будують фортифікаційні споруди. Основні напрямки – Куп’янський та Лиманський. Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов також додав, що не варто забувати про північ. Бєлгородський та Сумський напрямки можуть розглядатися Росією як перспективні, тому Харківщина фактично укріплюється та підвищує обороноздатність по всьому периметру регіону.

Зараз триває будівництво опорного пункту, ходів сполучення, бліндажів, також облаштовують укріплення та різні бетонні споруди для ведення вогню.