10 березня в Art Area ДК відкриють виставку «Я поверну собі своє життя, обіцяю» в пам’ять про полеглого військового та поета Максима «Далі» Кривцова.

Виставка складається з 24 фоторобіт Максима Кривцова й буде доповнена його поезіями.

Під час відкриття можна буде послухати вірші зі збірки «Вірші з бійниці», а також подивитись декілька документальних фільмів.

У грудні 2023 року Максим Кривцов планував виставку своїх фоторобіт із війни в різних закладах Києва, як нагадування, що Росія веде війну проти України. Про це митець написав писав на своїй сторінці у фейсбуку.

Допомогти реалізувати виставку відгукнулася кураторка Дар’я Криж.

«За місяць до загибелі Максима, ми спілкувались із ним, обговорюючи формат виставки, експозиційні рішення, разом міркували над тим, як зробити цю фотовиставку об’ємною, нетривіальною, Максим ділився своїм баченням. На жаль, ми не встигли зробити відкриття його першої виставки за життя. І хоч Росія забрала його життя, але Максим «Далі» Кривцов мав у собі те, що неможливо вбити. Рукописи і світлини, відскановані знімки, переписані руками й опубліковані в соцмережах, перечитані уважними очима вірші на сторінках книги. Весь цей доробок промовляє — «Я поверну собі своє життя»», — ділиться Дар’я Криж, кураторка виставки.

Деякі портрети на виставці залишились неназваними. Деякі мають тільки рік. Якісь із них Максим Кривцов ілюстрував власними поезіями.

Усі роботи, а також листівки з ілюстраціями українських художників і художниць можна буде придбати. Виручені з продажу робіт кошти підуть на збереження пам’яті про Максима Кривцова.

Захід розпочнеться о 18:00 за адресою вул. Чернишевська, 13. Виставка триватиме до 24 квітня.

Максим Кривцов — український поет та військовий. Учасник Революції Гідності, з 2014 року захищав Україну в лавах ЗСУ, потім працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і у Veteran Hub. Після початку повномасштабного вторгнення в 2022 році повернувся на фронт.

Загинув 7 січня 2024 року. 

Читайте також

  • У Харкові відкривається виставка робіт Павла Макова «Фонтан виснаження 1994-2024».