29 березня о 18:00 на майданчику сучасного мистецтва «ЄрмиловЦентр» у Харкові розпочне роботу персональна виставка українського художника Павла Макова під назвою «Фонтан виснаження 1994-2024».

Про це повідомила пресслужба ЄрмиловЦентру.

Як пише арткритик Борис Філоненко, центральною роботою експозиції стане «Фонтан виснаження» — монументальна скульптура, задумана Маковим ще в 1994 році як спроба зафіксувати стан міської ментальності Харкова 1990-х. Ця робота пройшла довгий шлях від малюнків на папері до втілення в різних формах — офортах, книжках, незавершених моделях. Вперше завершений варіант «Фонтану виснаження» із поданою всередину водою був представлений на 59-й Венеційській бієнале 2022 року [виставка сучасного мистецтва у Венеції — ред.] в рамках проєкту «Фонтан виснаження. Висока вода» в Українському павільйоні.

«Фонтан супроводжує й сьогоднішні практики Макова: лейки-воронки постійно з’являються у серії-в-розвитку, що має умовну об’єднуючу назву “Абракадабра” (2019—триває). Після книжки «До По» (2018), Маков продовжує роздум про міста й місця, про персональне і глобальне, майбутнє й теперішнє, зміщує оптику з людей на рослини, впроваджуючи неантропоцентричну оптику на ці місця», — зазначає Борис Філоненко.

На виставці також будуть представлені роботи різних років — від створених до повномасштабного вторгнення Росії до найновіших, 2022-2024 років. Експозиція діятиме в ЄрмиловЦентрі з 29 березня по 29 червня.

Павло Маков — український художник, представник «Нової хвилі», лауреат Шевченківської премії у 2018 році. Народився у родині лікарів у Санкт-Петербурзі, потім разом з батьками переїхав до України. Навчався у Кримському художньому училищі, Петербурзькій академії мистецтв та Харківському художньо-промисловому інституті. У 1988 році став членом Спілки художників України. З 1994 року — член Королівського товариства живописців та графіків Великої Британії. Наразі художник живе та працює у Харкові.

Читайте також

  • У Харкові відбулося щорічне свято поезії «Читання на Драбині»
  • У Харкові відбулася прем’єра вистави від «Химери» — фото
  • «Кава з Очеретом»: у Харкові відбувся поетичний вечір — фото