Дослідники з центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» створили базу притулків для собак та котів, провели глибинні інтерв’ю з 14 зооволонтерами.

На січень 2023 року зафіксували 510 притулків, стерилізаційних центрів та зооволонтерів, які опікуються покинутими тваринами. У них знаходяться понад 45 тисяч безхатніх собак та котів. Їх кількість стрімко зросла з початку повномасштабного вторгнення: на 20-30% у тилових притулках, на 60% у зооволонтерів та понад 100% у прифронтових областях. Більшість тварин опинилися на вулицях через евакуацію їхніх господарів.

Водночас притулки зіштовхнулися зі скороченням фінансування. Їхнє основне джерело допомоги, пожертви, знизилось через масову міграцію та падіння рівня доходів. Крім того, з’явилися й інші проблеми:

  • зниження частки адопції тварин,
  • брак персоналу,
  • необхідність ремонту чи побудови нових вольєрів.

У прифронтових зонах гостро стоять питання руйнувань, потенційної необхідності евакуації, труднощі з доставленням харчів та ліків.

До підтримки притулків залучаються іноземні благодійні фонди та організації. Зокрема, у питаннях матеріального забезпечення, постачання кормів та прилаштування тварин.

Дослідження проведено на замовлення Kormotech, який у 2022 році заснував національну ініціативу Save Pets of Ukraine. Опитування провели серед зоозахисників як в тилу, так і у прифронтових зонах.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.