Упродовж 10 днів діти з прифронтових та деокупованих територій Харківщини відпочивали в таборі спрямованому на психологічну реабілітацію.

Ідея проста — відновити відчуття мирного життя, дитячих радощів та різдвяного дива для малечі.

Екскурсія для дітей до замку Паланок / фото надали організатори дитячого табору

Таборі під назвою «За світло те, що темряву здолало» знаходився в Іршаві Закарпатської області. У ньому відпочивало 150 дітлахів віком від 7 до 12 років, а вже по приїзду на місце долучилося ще 30 дітей, які перебувають зараз в евакуації.

«Зараз ми бачимо, що психосоціальна підтримка та реабілітація потрібні й дітям, як одній із найтендітніших, а отже, найвразливіших верств української громади», — каже Олена Рофе-Бекетова, директорка БФ «Харків із тобою», який взявся за організацію табору в рамках проєкту «Допомога дітям».

Тематика побудована за пластовою методою — «Майстерня святого Миколая». Дітям запропонували стати його помічниками, щоб власноруч творити добрі дива.

Співання колядок / фото надали організатори дитячого табору

У програмі для малечі були ігри на свіжому повітрі, спортивні заняття в басейні та тренажерному залі, вивчення українських традицій, співи, танці, творчі майстер-класи, екскурсії та психологічні сесії. Відбулося святкування Різдва з власним вертепами та колядками.

Святкування Різдва / фото надали організатори дитячого табору

З дітьми працювали виховники НСОУ «Пласт» та волонтери — студенти Харківських університетів Сковороди та Каразіна.

Були окремі психологічні сесії з арт- та музикотерапією, на яких дітям допомагали позбавлятися страхів та стресу після всього пережитого.

«Під час табору діти проходили тестування, вчилися розпізнавати свої емоції та екологічно проживати травмуючі події, — розповідає психологиня Олена Король. — Як довгостроковий результат, очікуємо, що наші вихованці надалі зможуть самостійно знижувати рівень емоційної напруги, що зараз вкрай важливо».

Спортивні заняття в басейні / фото надали організатори дитячого табору

Табір організований за підтримки Департаменту цивільного захисту ХОВА, а профінансували міжнародні фонди, два, з яких засновані колишніми харків’янами: американський Nova Ukraine та британський Support Kharkiv Foundation, а також — House of Ukraine.

  • Для українських дітей за кордоном надрукували близько 280 тисяч книжок.
  • Як допомогти дітям-сиротам у Харкові? Усиновлення та опіка під час війни.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.