За кордоном понад 280 тисяч українських книжок роздали безоплатно дітям у рамках проєкту «Українським дітям — українську книгу».

Про це повідомила в інтерв’ю телеканалу ICTV Олена Зеленська.

«Цей проєкт досі триває. У нас уже 280 тисяч екземплярів розданих дітям у бібліотеки понад 20 країн», – сказала вона.

За словами першої леді, проєкт був необхідний, адже багато людей, які покидали свої домівки через війну, навряд чи клали у свої валізи книжки:

«У нас є відгуки мам, що українські книжки – це ніби зустріч з Батьківщиною. І дуже хочеться, щоб наші діти, які тривалий час перебувають за кордоном, усе-таки не відривалися від нас і від України у своєму навчанні».

Проєкт реалізували завдяки українським видавцям і авторам, які надали авторські права на книжки безоплатно, а також українським дипломатичним представництвам, які шукали спонсорів для друку видань за кордоном.

Це не останній проєкт над яким працювала Олена Зеленська, зокрема, йдеться про «Українську книжкову поличку». 

Ініціатива задумувалася ще до повномасштабного вторгнення, однак з 24 лютого набула іншого значення. 

«Була ідея ширше познайомити світ із нашою літературою, філософією, історією через його провідні бібліотеки. Та під час повномасштабної війни також стало зрозуміло, що «поличка» набуває стратегічного значення – наша література також стала символом української незламності. І книжки викликали інтерес у світі, на який ми також повинні відповісти», – зазначила Олена Зеленська.

Наразі українська книжкова поличка працює у 27 країнах світу: Австрії, Туреччині, Литві, Словаччині, Швеції, Чехії, Франції, Нідерландах, Греції, Латвії, Фінляндії, Йорданії, Хорватії, Лівані, Японії, Бельгії, Албанії, Республіці Корея, Німеччині, Катарі, Польщі, Швейцарії, Іспанії, Норвегії, Молдові, Болгарії та Азербайджані.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.