В Україні вибудувано системне планове донорство, яке дає змогу забезпечити сталі запаси крові та її компонентів.

За період повномасштабного вторгнення російської федерації Україна не зверталася за компонентами крові до закордонних партнерів, оскільки критичних ситуацій з нестачею крові не виникало.

«В умовах повномасштабної війни українці доволі активно відгукуються на усі заклики здати кров. Як правило, добровільна донація дає можливість забезпечити потреби у крові та її компонентах для  цивільних і військових медичних закладів», – повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Проте, зрозуміло, що в залежності від інтенсивності бойових дій чи обстрілів ці потреби можуть збільшуватися в конкретному закладі, місті, області. Координацією доставлення запасів крові та її компонентів з інших регіонів опікується спеціалізована державна установа «Український центр трансплант-координації». 

Донором крові може бути:

  • кожен дієздатний українець віком від 18 років;
  • маса тіла не менше ніж 50 кг;
  • відсутність протипоказань до донорства (про протипоказання детально можна прочитати за посиланням).

Щоби стати донором, можна:

  • звернутися до центру крові (практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров).
  • записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і за потреби крові зв’язуються з ними (список центрів крові – за посиланням).
  • записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто бажає донатити кров, може зареєструватися на відповідних вебсервісах, внести туди всю необхідну інформацію і чекати повідомлення від координаторів. Внести свої дані можна на ресурсі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.