На Куп’янському напрямку російська армія провела 9 безрезультатних штурмів позицій Сил оборони в районах Петропавлівки та Кислівки Харківської області, а також Андріївки та Стельмахівки Луганської області, про це повідомляють у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ від 4 травня.

У ніч на 4 травня росіяни атакували Україну, застосувавши 13 БпЛА типу «Shahed». Силами та засобами протиповітряної оборони України вдалося знищити всі 13 ударних дронів.

Протягом минулої доби авіаційних ударів зазнали Борова та Куп’янськ Харківської області.

На Слобожанському напрямку російські військові присутні у прикордонних до Харківщини районах, проводячи диверсійну діяльність з метою недопущення перекидання українських військ на загрозливі напрямки.

Під артилерійським вогнем перебували більш як 110 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.

Загалом на всіх фронтах протягом доби відбулось 119 бойових зіткнень. Загалом російська армія завдала 5 ракетних ударів, 105 авіаударів та здійснила 91 обстріл з РСЗВ по позиціях українських військ та населених пунктах.

За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, наразі росіяни не мають достатньо сил для відкриття нової лінії фронту на Харківщині. Він сказав, що російська армія приступила знову до штурмових дій, які фактично проводить впродовж 10 місяців. Періодично армія РФ змінює напрямки, шукає слабкі місця. Наразі на Куп’янському напрямку йдуть активні бойові дії.

Заступник начальника ГУР МО Вадим Скібіцький припускає, що Росія готується до наступу навколо Харківської та Сумської областей на північному сході.

За його словами, час російського наступу залежить від «міцності української оборони» на Донеччині. Втім, на його думку, основний поштовх Росії почнеться в «кінці травня або на початку червня». 

Читайте на цю тему

«Куп’янський рай…»‎: як відбувається евакуація зі сходу Харківської області. З Харкова до Куп’янська близько двох годин їзди автомобілем в одну сторону. Цей маршрут ледь не щоденно долають волонтери громадської організації «Троянда на руці»‎, щоб евакуювати мешканців з Куп’янського району, де російські війська щоденно завдають артилерійських та авіаударів.