Минулої доби українські захисники взяли в полон двох російських військових та ще 302 поранили.

Про це повідомив начальник пресслужби Східного угрупування військ ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі нацмарафону.

Крім того, Ілля Євлаш додав, що ЗСУ знищили 96 одиниць техніки, зокрема, 2 танки, 6 БМП, 12 гармат та мінометів, 15 автомобілів, а також станції відеоспостереження та РЕБ.

На Куп’янсько-Лиманському напрямку армія РФ здійснила 659 обстрілів, відбулося 19 бойових зіткнень.

Начальник пресслужби зазначив, що кількість росіян на даному напрямку залишається сталою — близько 120 тисяч. Для перегрупування вони витрачають приблизно до 2–3 днів. Техніка також у них відчутно зменшилася в тому плані: коли штурмова група заходить на позиції, то 60% техніки втрачається.

За словами Іллі Євлаша, росіяни намагаються атакувати біля річки Чорний Жеребець поблизу села Трени. Зараз там ведуться найзапекліші битви.

Раніше речник зазначав, що армія РФ намагається захопити цей плацдарм для розвитку подальшого наступу в напрямку Куп’янська та Куп’янська-Вузлового.

Нагадаємо, що за даними Інститут вивчення війни (ISW), РФ уперше грамотно наступає на Харків. У їхньому аналітичному матеріалі зазначається, що ця наступальна операція радикально відрізняється від інших, які робили військові РФ із початку повномасштабного вторгнення.

Читайте також

  • Українські захисники відбили п’ять атак РФ на Куп’янському напрямку.