Куп’янськ та Куп’янськ-Вузловий залишаються пріоритетними цілями російських військ на Куп’янському напрямку.

Про це повідомив речник ОСУВ «Хортиця» Ілля Євлаш в етері телемаратону.

За його словами, росіяни імовірно вважають за потрібне атакувати саме зараз усіма наявними силами. Українське військові працюють над обороною.

«Звичайно, що ми даємо раду цій кількості військових російських, які стоять на цьому напрямку, але нам необхідно більше зброї. Зброя – це зараз понад все, а саме боєприпаси, 155-й калібр, 105-й калібр, дрони. Звичайно, що нам цього треба значно-значно більше, оскільки противник значно нас переважає», — сказав він.

Євлаш наголосив, що попри перевагу росіян, українські війська здатні дати відсіч. На його думку, лише об’єднавши зусилля, можна відбити наступ російських військ на цьому напрямку.

Нагадаємо, на Куп’янському напрямку українські військові відбили 2 російських атаки в районах населених пунктів Іванівка, Табаївка, та ще 20 атак в районі населеного пункту Синьківка Харківської області.

Тиск росіян на Куп’янському напрямку достатньо сильний. Інтенсивність застосування артилерії з боку росіян до кінця 2023 року та на початку цього становила 1 до 12. Зараз — 1 до 6.6. Це зменшення їхньої переваги у кількості, але вона суттєва, сказав Президент України Володимир Зеленський 25 лютого на форумі «Україна. Рік 2024». Зеленський зазначив, що Україні треба прийти до етапу, коли на фронті будуть співвідношення 1 до 1,5 або 1 до 3 — як тоді, коли Україна проводила попередній контрнаступ. Президент сказав, що за інших умов Україна буде або утримувати позиції, або втрачати території.

Читайте також

  • Майже половина українців вважає, що Захід втомився від війни в Україні