На Куп’янсько-Лиманському напрямку російські війська продовжують тиснути на позиції український військових у районі Синьківки Харківської області, повідомив речник ОСУВ «Хортиця» Ілля Євлаш в етері телемаратону.

За його словами, з настанням весни очікується підйом ґрунтових вод, що ускладнить ведення наступальних дій російської армії. Українські війська планують використати цей час для укріплення своїх позицій в обороні.

«Зараз з настанням весни можуть піднятися ґрунтові води — це призведе до підтоплення окопів. Це дообладнання позицій на місцях. Цей час можна використати на нашу користь, оскільки противнику досить складно певний час буде вести наступальні дії саме з застосуванням важкої техніки», — сказав Євлаш.

Протягом 28 лютого в цьому районі російські військові здійснили понад 800 обстрілів позицій українських військ, 13 разів застосували авіацію. Загалом росіяни втратили 343 військових та 73 одиниці техніки, сказав Євлаш.

Нагадаємо, на Куп’янському напрямку сили оборони відбили 2 атаки російської армії в районах населених пунктів Синьківка та Табаївка Харківської області.

Раніше Євлаш зазначав, що росіяни імовірно вважають за потрібне атакувати саме зараз усіма наявними силами. Українське військові працюють над обороною: «Звичайно, що ми даємо раду цій кількості військових російських, які стоять на цьому напрямку, але нам необхідно більше зброї. Зброя – це зараз понад все, а саме боєприпаси, 155-й калібр, 105-й калібр, дрони. Звичайно, що нам цього треба значно-значно більше, оскільки противник значно нас переважає».

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, Росія застосовує всі види озброєння для обстрілу прикордонних територій — авіацію, артилерію, РСЗВ, дрони, тому цивільне населення закликають до евакуації.

Читайте також

  • У населених пунктах на Куп’янському напрямку можуть оголосити примусову евакуацію