Військовослужбовець жорстоко побив мешканця Ізюма під час окупації міста за те, що той нібито корегував вогонь ЗСУ по росіянах.

Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо військового РФ, який під час окупації тероризував населення Ізюма. 

Обвинувачений — 36-річний російський військовослужбовець, командир взводу підвозу ПМП, 252-го гвардійського мотострілкового полку орденів Суворова та Олександра Невського 90-ї гвардійської танкової дивізії Центрального військового округу (в/ч 91711, м. Богучар).  

За даними слідства, вночі 2 травня 2022 року він разом із вісьмома підлеглими увірвався в будинок 48-річного місцевого підприємця в Ізюмі. Військовий РФ вимагав від чоловіка зізнатися у нібито корегуванні вогню української армії по російських позиціях або «здати» тих, хто це робить.  

Бажану інформацію він не отримав, а тому почав бити ізюмчанина прикладом автомата з такою силою, що на зброї пересмикнувся затвор, повідомляють правоохоронці.

«Після цього окупанти повели потерпілого до гаража. Обвинувачений звернув увагу на відсутність коліс на автомобілях і це його розлютило. Він знову зі значною силою завдав удар прикладом автомата по спині чоловіка та здійснив один постріл біля голови потерпілого», – ідеться в повідомленні

Згодом росіяни покинули будинок, але пообіцяли власнику повернутися.

Наступного дня військовий зі своїми підлеглими приїхав знову та жорстоко побив його пістолетом по голові та ногами у живіт. Наостанок обвинувачений почав випитувати у потерпілого інформацію про власників італійських чи старовинних рушниць у місті, проте відповіді так і не отримав. Після тортур військові РФ пограбували будинок підприємця та втекли.

На сьогодні обвинувачений військовослужбовець перебуває у розшуку. Його судитимуть заочно у Дзержинському районному суді Харкова.

Читайте також

  • На Харківщині було виявлено найбільше катівень серед областей України.
  • СБУ ідентифікувала росіянина, який катував жителів Харківщини в окупації.