Російське військо двічі намагалися атакувати Харківський напрямок, однак безуспішно. Ще вісім атак відбулося на Куп’янському напрямку.

Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ.

Повідомляється, що на Харківському напрямку відбулося дві безуспішні атаки РФ у районі Вовчанська. Сили оборони продовжують проводити заходи щодо посилення оборонних позицій та рубежів.

Попередні втрати російських військових на цьому напрямку за 7 червня склали 101 загиблий та поранений окупант.Знищено п’ять артилерійських систем, 41 БпЛА, сім автомобілів та пускову установку для БпЛА. Крім того, уражено 31 бліндаж та місце зберігання боєприпасів.

На Куп’янському напрямку від початку доби 7 червня відбулось вісім бойових зіткнень. Сили оборони успішно відбили сім атак РФ у районах населених пунктів Синьківка, Піщане, Дружелюбівка та Греківка. Триває бій у районі Андріївки. Ситуація контрольована, розповіли в Генштабі.

У ранковому зведенні Генштаб зазначав, що російські війська активізувалися на Куп’янському напрямку.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов у коментарі журналісту Ґвари заявив, що лінія фронту на півночі Харківщини — на Вовчанському, Куп’янському й Липецькому напрямках — наразі стабільна. Просування російських військ не зафіксовані.

З Липецького, Вовчанського та Куп’янського напрямків вдалося евакуювати майже 12 тисяч людей, ще близько 120 сімей мають евакуювати з небезпечних територій Харківщини. Синєгубов зазначив, що евакуаційні заходи посилюватимуть на цих територіях. Також евакуюватимуть людей з населених пунктів, які розташовані не на лінії фронту, однак знаходяться під загрозою. Зокрема йдеться про Золочівський напрямок.

Читайте також

ISW: російські війська просунулися поблизу Вовчанська на Харківщині. Основна ціль армії РФ на цьому відтинку фронту – відкинути українські сили від державного кордону з Бєлгородською областю вглиб Харківської та наблизитися до Харкова на радіусі дії артилерії.