Колишня начальниця фіктивного «пенсійного фонду», що діяв на території Харківської області під час окупації, отримала 10 років позбавлення волі.

Про це повідомив речник СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Докази колаборації цієї жінки були виявлені під час розслідування, а заочний вирок був винесений у липні минулого року.

За даними СБУ, Зоя Фінько, колишня керівниця фейкового «управління пенсійного фонду» під так званим «тимчасовим цивільним адмініструванням Харківської області», працювала з окупантами та надавала їм доступ до особистих даних громадян.

Ці дані могли бути використані окупантами для нав’язування їм російського громадянства, а також для фальсифікації результатів псевдореферендуму про приєднання до країни-агресора.

Правоохоронці встановили, що колишня начальниця сама написала заяву гауляйтеру Харківської області Віталію Ганчеву, додавши до цієї заяви власну автобіографію, згоду на обробку персональних даних та інші документи.

На своїй «посаді» вона видавала «довідки-замінники» пенсійних посвідчень українським пенсіонерам, а також набирала співробітників для незаконних підрозділів цього фейкового «пенсійного фонду.»Наразі жінка переховується на території РФ, строк її відбуття покарання почне обчислюватися лише з моменту її фактичного затримання. Її майно було конфісковане, включаючи нерухомість та автомобіль.

Читайте також

  • Хотів у чоловіка купити його доньку: СБУ ідентифікувала російського військового.