Через негоду на Харківщині знеструмлено 2,4 тисячі абонентів. Взагалі без світла залишається 37,7 тисячі абонентів.

Про це повідомила пресслужба Міненерго.

Нагадаємо, що в Україні зберігається дефіцит електроенергії в системі. Це пояснюється зростанням споживання через використання кондиціонерів. Також причинами є хмарність, яка перешкоджає роботі сонячних електростанцій, та зменшений обсяг імпорту з країн Європи.

«Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак», — розповіли в Укренерго.

Для подолання дефіциту в енергосистеми Україна залучає імпорт та аварійну допомогу з країн Європи, зазначають в Укренерго.

«Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів», — пояснюють енергетики.

Відключення світла у Харкові

Навесні 2024 року українські енергооб’єкти піддавалися серіям ракетних та дронових обстрілів зі сторони РФ. Це призвело до знищення близько 80% об’єктів генерації. Вже у травні в регіонах Україні повернулися до графіків відключень світла.

Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ані електричної, ані теплової енергії. Пізніше начальник ОВА Олег Синєгубов сказав, що на відбудову ТЕЦ-5 підуть роки.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.

Читайте також