На Харківщині 16-річна дівчина ледь не вбила сестру через російський мультфільм, а Синєгубов звернувся до Президента з проханням перевірити діяльність Терехова. Харківська деза червня

Фактчек Редакція - 30 Червня 2024 | 13:57

Найактуальніші харківські фейки та маніпуляції червня, розвінчані фактчекерами бота «ПЕРЕВІРКА», в одному дайджесті Харківської дези.

Фейк. У Харківській ОВА посадовцям та членам їхніх сімей наказали евакуюватися з прикордонних населених пунктів

З 2 червня російські пропагандистські Telegram-канали, зокрема «Шейх Тамир», «Отряд ковпака», «Военный обозреватель» та інші поширили новину про те, що Харківська ОВА нібито видала непублічний наказ про евакуацію представників адміністрації та членів їх сімей з декількох населених пунктів області, зокрема: Липців, Слобожанського, Веселого, Нескучного, Тернового, Графського, Синельникового, Бочкового та Волхового.

Також цю новину поширили російські пропагандистські ЗМІ, зокрема «Мрія» та «ZOV Харьков».

Ми з’ясували, що це черговий фейк пропагандистів. Детальніше — в нашому тексті

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Фейк. На Харківщині 16-річна дівчина ледь не вбила сестру через російський мультфільм «Маша та Ведмідь»

6 червня російські пропагандистські Telegram-канали, зокрема «Олеся Лосева», «Шейх Тамир», «Zanoza», «Новокаховская ПРАВДА», «Живая Кубань» та інші поширили новину про те, що в Харківській області 16-річна дівчина нібито ледь не задушила свою молодшу 6-річну сестру через те, що та дивилась мультфільм «Маша та Ведмідь» російською мовою. Як доказ, новина містить відеосюжет з графічним елементом, подібним до того, який використовує український телеканал «Апостроф TV».

«А ось і результати української освіти. У Харківській області 16-річна дівчина ледь не задушила свою молодшу сестру за те, що вона дивилася «Машу та ведмідь» російською», — стверджується у дописі.

Також новину поширили російські ЗМІ, зокрема: «Мрія» та «Лента новостей Краснодара», російські аккаунти в соцмережі X «Ученик Штирлица 2» та користувачі на російських форумах.

Ми дізнались, що ця інформація є вигадкою пропагандистів. Детальніше про це — на нашому сайті.

Фейк. Синєгубов звернувся до Президента з проханням здійснити перевірку щодо діяльності міського голови Ігоря Терехова 

Мережею шириться інформація, що нібито голова Харківської військової обласної адміністрації Олег Синєгубов звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням «створити виїзну комісію, метою якої буде розібратися в діяльності І. Терехова на посаді міського голови Харкова, та розглянути можливість тимчасового відсторонення, на час перевірки, І. Терехова від виконання їм обов’язків міського голови».

Як доказ, до новини додають фото самого документу, в якому зазначається, що Олег Синєгубов нібито звинувачує мера Харкова Ігоря Терехова в приховуванні корупції та в перешкоді розслідування корупційних злочинів. Так, нібито відносно посадових осіб відкрито 142 кримінальних проваджень, що стосуються теми порушень під час використання бюджетних коштів. 

«По-друге, Харківський міський голова фактично усунувся від питання мобілізації, а в деяких випадках, згідно з доповіддю обласного військового комісару, взагалі перешкоджає процесу, постійно роблячи спроби допомогти ухилитися від мобілізації певному колу небайдужих йому осіб», — додається нібито в документі.

Цю новину поширили анонімні Telegram-канали «Медведь» (архів) (261), «Первый Харьковский» (архів) (272),  «Шейх Тамир» (архів) (60) та  «Отряд Ковпака» (архів) (189), що згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

«Щури перегризають один одному горло за владу в Харкові», – додають автори. 

Що сталося насправді — читайте на нашому сайті.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.