Фейк. Синєгубов звернувся до Президента з проханням здійснити перевірку щодо діяльності міського голови Ігоря Терехова  

Вікторія Горак - 23 Червня 2024 | 18:29

Мережею поширився документ, в якому нібито голова Харківської військової обласної адміністрації Олег Синєгубов написав звернення до Президента України Володимира Зеленського з проханням здійснити перевірку щодо діяльності міського голови Ігоря Терехова. Що не так з цим документом — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

Мережею шириться інформація, що нібито голова Харківської військової обласної адміністрації Олег Синєгубов звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням «створити виїзну комісію, метою якої буде розібратися в діяльності І. Терехова на посаді міського голови Харкова, та розглянути можливість тимчасового відсторонення, на час перевірки, І. Терехова від виконання їм обов’язків міського голови».

Як доказ, до новини додають фото самого документу, в якому зазначається, що Олег Синєгубов нібито звинувачує мера Харкова Ігоря Терехова в приховуванні корупції та в перешкоді розслідування корупційних злочинів. Так, нібито відносно посадових осіб відкрито 142 кримінальних проваджень, що стосуються теми порушень під час використання бюджетних коштів. 

«По-друге, Харківський міський голова фактично усунувся від питання мобілізації, а в деяких випадках, згідно з доповіддю обласного військового комісару, взагалі перешкоджає процесу, постійно роблячи спроби допомогти ухилитися від мобілізації певному колу небайдужих йому осіб», додається нібито в документі.

Цю новину поширили анонімні Telegram-канали «Медведь» (архів) (261), «Первый Харьковский» (архів) (272),  «Шейх Тамир» (архів) (60) та  «Отряд Ковпака» (архів) (189), що згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

«Щури перегризають один одному горло за владу в Харкові», – додають автори. 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми проаналізували сам документ, що поширюється фейкоробами, і знайшли наступні невідповідності:

  • невірне написання найвищої посадової особи у Збройних Силах України, вірно – «Верховний Головнокомандувач»;
  • «згідно доповіді обласного військового комісару» – по-перше, неправильне написання назви органу, вірно «військовий комісаріат», а по друге, від 23 лютого 2022 року Кабінет міністрів схвалив Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), що замінили військові комісаріати, тож у документі використали застарілу назву органу; 
  • також присутні й інші орфографічні помилки у нібито документі, наприклад: «кримінальні провадження», а не  «кримінальних впровадження», «під час», а не «підчас» тощо.

Окрім того, у нібито документі присутня дата на номер «22.01.2024, 01-70/102», тож ми безпосередньо зв’язались з прессекретаркою голови обласної адміністрації Олега Синєгубова Оленою Шаповал із запитанням чи дійсно документ, що поширюється в мережі, є оригінальним. Прессекретарка спростувала цю інформацію і зазначила, що документ під цим номенклатурним номером архіву має зовсім інший зміст і стосується Ради оборони області.

Тож перед нами черговий фейк російської пропаганди в спробах дискредитувати чинну владу Харкова та зробити ілюзію конфлікту між головою Харківської військової адміністрації Олегом Синєгубовим та міським головою Ігорем Тереховим.

Зауважимо, що раніше пропагандисти також поширювали фейковий документ, в якому нібито Олег Синєгубов написав запит до Президента України з пропозицією знизити мобілізаційний вік до 17 років.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.