Попри бойові дії жнива тривають. 29 липня на нараді в Харківській ОВА підбивали проміжні підсумки жнив та актуальні питання розвитку галузі.

Постійні обстріли стали причиною 15 пожеж ланів, згоріло понад 170 гектарів. Знищено 67 одиниць сільськогосподарського обладнання. 46 тисяч гектарів полів заміновано росіянами.

Не дивлячись на нові випробовування, забезпечено збір урожаю більш як на 60% посівних площ. Про це написав очільник Харківської військові адміністрації Олег Синєгубов на сторінці у Фейсбук.

Найбільше зернових культур зібрали у Красноградському (68 тисяч тонн) та Лозівському районах (37 тисяч тонн). Найвища врожайність в Красноградському районі – 41,2 ц/га.

Дякую аграріям, які попри загрозу для свого життя, самовіддано виконують свою роботу. Окрема подяка правоохоронцям та піротехникам Харківщини, які вчасно реагують на усі виклики, забезпечують можливість безпечно працювати, – зазначив Олег Синєгубов.

Також голова Харківської обласної військової адміністрації доручив головам районних адміністрацій на місцях проводити регулярні наради з аграріями, щоб максимально допомагати роботі працівників аграрного сектору.

Окрім того, що через агресію росії постраждали поля, також є просідання у харківському бюджеті: якщо у першому півріччі кошторис Харкова виконаний на 82,4%, то у другому очікується значне зниження надходжень.