У місті суттєвий дефіцит бюджету: якщо у першому півріччі кошторис Харкова виконаний на 82,4%, то у другому очікується значне зниження надходжень.

Про це в інтерв’ю Суспільному розповів мер Харкова Ігор Терехов.

За перше півріччя маємо невиконання бюджету — близько 1 млрд 600 млн. Ми виконали бюджет на 82,4% за перше півріччя. Але ми розуміємо, що буде друге півріччя, і надходження не зростатимуть, вони знижуватимуться”, — сказав він.

Очільник додає, що найбільше впали надходження податку на землю, податку на доходи фізичних осіб та орендної плати за нерухомість.

“Найголовніше, щоби у бюджеті був баланс. З іншого боку, ми колосально дотуємо наші комунальні підприємства. І сьогодні місто є основним роботодавцем: всі комунальні підприємства працюють у повному обсязі. І ми платимо фінпідтримкою зарплатню людям. Це для нас дуже важливо”, — говорить Терехов.

Нагадаємо, що у Харкові залишається безкоштовним проїзд у комунальному транспорті. Постійні руйнування російською армією котелень, водогонів та іншої інфраструктури міста є причиною суттєвого фінансового навантаження на його економіку.