Харківська обласна прокуратура викрила жінку, яка заперечувала збройну агресію РФ проти України. Їй оголосили підозру за фактом колабораційної діяльності.

Слідчими встановлено, що з початку вторгнення Росії на територію села Малий Бурлук Куп’янського району місцева жителька виступала за «руський мир».

Харківська обласна прокуратура викрила жінку, яка заперечувала збройну агресію РФ проти України / Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

Жінка мала проросійські погляди та публічно заперечувала збройну агресію РФ проти України, намагаючись переконати оточуючих у необхідності жити за «новими законами», повідомляють прокурори.

Викриття протиправної діяльності проводилось спільно з Куп’янським РВП ГУНП у Харківській області.

Склад цього злочину визначений ч. 1 ст. 111-1 Кримінального кодексу України та передбачає покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років. 

З 24 лютого 2022 по травень цього року суди за участі прокурорів Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 людей, відповіли на наш запит у Харківській обласній прокуратурі. Загалом, протягом повномасштабної війни про підозру повідомили 318 людям.

Читайте також

  • Збирав дані про енергетичні об’єкти: СБУ затримала харків’янина.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.