Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію накласти вето на проєкт закону про цивільні партнерства.

Він зауважив, що торік, розглядаючи петицію щодо легалізації одностатевих шлюбів, він наголошував, що за Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51), а в умовах воєнного стану до Конституції не можна вносити зміни.

Разом із тим Кабінет міністрів для виконання Національної стратегії у сфері прав людини доручив Міністерству юстиції розробити законопроєкт щодо забезпечення реалізації майнових та немайнових прав партнерів, що не перебувають у шлюбі, запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства. Зараз над цим питанням працює Мін’юст.

Крім того, у Верховній Раді перебуває на розгляді проєкт закону «Про інститут реєстрованих партнерств», який подала народна депутатка Інна Совсун. Цей проєкт не включено до порядку денного дев’ятої сесії ВРУ дев’ятого скликання.

«Наразі він перебуває на розгляді Комітету ВРУ з питань правової політики, і до низки його положень висловлені зауваження та пропозиції від профільних комітетів і уповноважених органів державної влади, як до таких, що потребують доопрацювання. Проєкт не включено до порядку денного дев’ятої сесії ВРУ дев’ятого скликання», — уточнив він.

Згідно з Конституцією ухвалення законів належить виключно до повноважень парламенту, а глава держави після отримання ухваленого Верховною Радою закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює або повертає із вмотивованими пропозиціями до парламенту для повторного розгляду.

Наразі проєкт закону України «Про інститут реєстрованих партнерств» № 9103 перебуває на розгляді Верховної Ради України й на сьогодні не ухвалений.

Петиція про накладання вето на одностатеві шлюби з’явилася 13 березня. Її авторкою є Ірина Мишкевич, котра закликала не підтримувати законопроєкт про цивільні партнерства, який дозволить реєструвати одностатеві шлюби, не аргументуючи свою пропозицію. Її підтримали майже 27 тисяч громадян.

Читайте також

В Естонії ухвалили закон про одностатеві шлюби. Їх дозволять з 1 січня 2024 року. Закон підтримали 55 членів парламенту, проте 34 були проти.

Тепер одностатеві пари мають право на усиновлення. Також один із партнерів у такій парі може всиновити дитину свого партнера за згодою біологічного батька. Разом із тим, усі права та обов’язки, що пов’язані з дитиною залишаються на її біологічних батьках.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.