Усього в Україні побудують 14 таких будинків для родин з прифронтових територій.

У Харківській області розпочали будівництво сучасних будинків для великих прийомних родин. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на дружину Президента Олену Зеленську.

«Ми хочемо забезпечити житлом усіх, хто його втратив. Наразі 80 великих прийомних родин втратили свої будинки. Ми зараз будуємо 14 і намагаємося зробити так, щоб цього року вони здебільшого вже були готові. Але залишається ще 66. Тому надалі ми хочемо розвивати проєкт, знаходити фінансування на інші будівництва, хочемо охопити не тільки великі прийомні родини, а й звичайні прийомні родини (де виховують до п’яти дітей — ред.), але це мають бути інші проєкти», – зазначила перша леді.

Проєкт реалізують у восьми областях України. Першими, за словами Зеленської, будинки отримають родини з Харківщини, Луганщини, Донеччини, Херсонщини, Запоріжжя, Дніпропетровщини. 

«Ми одразу вирішили у Фундації, що першими родинами, які отримають ці будинки, будуть родини з прифронтових зон — з Луганщини, Донеччини, Харківщини, Херсонщини, Запоріжжя, Дніпропетровщини. Ми знаємо про них усе. Ці родини вимушені були виїжджати під обстрілами, іноді вони брали із собою тільки документи», – розповіли у Фундації.

Зеленська акцентувала, що з кожною родиною, для якої будується дім, відбулося «поетапне знайомство», та запевнила, що і після завершення будівництва ці сім’ї не полишать, адже потреб у них багато.

У Харківській області під будинок вже виділили ділянку та розпочали будівництво. За словами першої леді, будинки матимуть автономне енергозабезпечення, вони будуть одноповерховими, адже багато таких родин виховує дітей з інвалідністю. Кожен такий будинок матиме окреме бомбосховище.

Площа будинку з терасою становитиме 285 кв.м, у ньому буде шість спалень, п’ять санвузлів, один із яких інклюзивний, у кімнатах — тепла підлога. Водночас укриття — це споруда модульного типу на 12 осіб, яка монтуватиметься під землею, там буде забезпечено проїзд на інвалідному візку.

Читати також:

  • 80 багатодітних родин Харківщини отримали допомогу від Фундації Зеленської.
  • Харківщина стала першою з деокупованих областей, де реалізують соціальну програму для підтримки сімей з дітьми.
  • єОселя: українці за тиждень отримали кредитів на 200 мільйонів гривень.