Йдеться про п’ять населених пунктів: Пісочин, Балаклія, Дергачі, Первомайський та декілька локацій Харкова.

Розмовні клуби з української мови організовує Рух «Єдині».

«Мова — це те, що об’єднує та відрізняє нас від агресора. Тенденція свідомого переходу на українську має позитивну динаміку в суспільстві навіть через півтора року після початку повномасштабного російського вторгнення. Принциповий перехід стає позицією. Цікаво, що рівень національної свідомості населення зростає і у тих регіонах, де російська традиційно вважалася панівною. Важливу роль у зміні мовної приналежності відіграють безкоштовні мовні курси, які організовують волонтери та громадські об’єднання», — йдеться в повідомленні.

Навчання на курсах української безоплатне й розраховане на дорослих. Усі зустрічі модерують філологи, що пройшли спеціалізоване навчання та отримали сертифікат.

Розмовні клуби проходять раз на тиждень тривалістю від 1-ї до 2-х годин. Щоб долучитися до зустрічей, необхідно зареєструватися на сайті.

А вже під час навчання учасники записуються на розмовний клуб наживо у своєму населеному пункті.

Нові розмовні клуби створено за підтримки ІСАР Єднання в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання в консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Рух Єдині — проєкт психологічної та освітньої підтримки в переході на українську мову.

Читайте також

  • Історія розмовного клубу в Харкові: як мешканці міста опановують українську мову.