Серед переможців фестивалю незалежного кіно США «Sundance» — документальний фільм «Порцеляна війна» про харків’ян.

У стрічці розповідають історію трьох українських художників Слави Леонтьєва, його дружини Ані Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова, а також — пса Фродо, які з першого дня повномасштабного вторгнення РФ залишалися в Харкові під обстрілами. Вони створювали порцелянові фігурки, якими прикрашали зруйновані будинки.

«Протистояти тоталітарній агресії необхідно, але зберегти свою людяність серед натиску — це головне прагнення до добра. Створення цього фільму — фільму, сповненого пафосу й насильства, білих грибів і драконів — саме по собі є цією гонитвою. За його непохитний голос зсередини жорстокої війни в Україні, який закликав нас піклуватися про тих, хто пожертвував би своїм життям, щоб захистити свою та нашу людяність, й оскільки зараз немає нагороди журі «Sundance» за найкращу собаку, гран-прі журі США за найкращий документальний фільм відправляється до «Порцелянової війни», — прокоментували своє рішення члени журі фестивалю.

Режисерами кіно виступили американський режисер Брендан Белломо та харківський митець та колишній військовослужбовець Слава Леонтьєв, що працює разом зі своєю дружиною Анею Стасенко над створенням порцелянових скульптур, знятих у фільмі.

Читайте також

  • Документалку «20 днів у Маріуполі», що номінували на Оскар, повернуть в український кінопрокат