Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов під час телемарафону повідомив, що наразі про загальну евакуацію з області не йдеться.

Він зазначив, що влада розуміє, що наближається опалювальний сезон, а російські військові навмисно обстрілюють об’єкти критичної інфраструктури, зокрема у Харкові та Чугуєві. Тому евакуацію розглядають, але як один з можливих варіантів. 

«Щодо можливої примусової евакуації – наголошую, що наразі про це не мовиться щодо Харкова і частини області, які підконтрольні нашим військам», – додав голова ОВА.

Однак варто бути готовим до всього, тому місцева влада вже має план щодо евакуації у разі необхідності: вже визначені міста, куди можна вивезти жителів області. Також зараз ведуться переговори з міжнародними партнерами щодо розміщення евакуйованих людей.

Насамкінець очільник нагадав, що на Харківщині з тимчасово окупованих територій проводять евакуацію щотижня. За раз вивозять приблизно тисячу людей.

Нещодавно Ірина Верещук анонсувала, що обов’язкова евакуація може торкнутись не лише Донеччини, а також Харківщини, Херсонщини та Запоріжжя.