Очікується, що в результаті внесених змін процес постачання нових зразків озброєння та військової техніки скоротиться до 20 днів. 

Міністерство оборони пришвидшило постачання Збройним силам України нових зразків зброї. Пришвидшення стало можливим завдяки змінам до постанови № 345 Кабінету міністрів від 25 лютого 2015 року, внесеним на засіданні уряду 21 листопада поточного року з ініціативи міністра оборони. Про це повідомляє пресслужба міністерства. 

«Очікується, що в результаті внесених змін процес постачання нових зразків озброєння та військової техніки скоротиться до 20 днів. Термін може змінюватися залежно від якості та повноти наданих виробником матеріалів», – ідеться в повідомленні.

Раніше, розповідають у МО, для того, щоб зброя чи техніка потрапила до ЗСУ, виробники мали пройти шестиетапну процедуру, що могла затягуватися на кілька місяців. Відтепер зі згаданої процедури вилучена одна з найтриваліших бюрократичних перепон – видання наказу про допуск до експлуатації, погодження якого з різними структурами Міноборони та Генерального штабу зазвичай тривало близько місяця.

Оновлення також передбачає скорочення термінів на інших етапах. Зокрема, випробування та перевірка нових зразків зброї відбуватиметься безпосередньо на полі бою.

«В разі успішних результатів ніяких додаткових випробувань більше не потрібно (як це було, наприклад, з колісною самохідною гаубицею «Богдана», яка чудово зарекомендувала себе під час виконання бойових завдань)», – наголосили в Міноборони.

Також змінилися правила закупівлі найбільш потрібних класів безпілотників («мікро» та «міні») цивільного або подвійного призначення, які можна переобладнати для виконання бойових завдань.У Міноборони наголошують, що відтепер держзамовник може закуповувати такі безпілотні апарати, навіть якщо вони не допущені до експлуатації та не кодифіковані як предмет постачання.

Читайте також

  • Міноборони планує перевести ЗСУ на 100% забезпечення українського виробництва.
  • Закупівлі продуктів для війська намагаються зірвати — Міноборони.