Тарифи на електроенергію в Україні до кінця цього опалювального сезону підіймати не планують, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час робочої поїздки до Харкова, передає Ґвара Медіа.

«Є багато охочих маніпулювати навколо цього питання. Я кажу, якщо такі теми є, треба завжди звертатися до офіційних джерел. Відповідно, я вже говорив, ми не плануємо підвищувати тарифи. До закінчення опалювального сезону у нас діє постанова до кінця квітня, тобто до 1 травня», – коментує міністр.

Попри мораторій, який діяв з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну з червня 2023 року Кабінет Міністрів підвищив ціну на електричну енергію для населення майже вдвічі: з 1,68 гривні до 2,64 гривні за кВт-год. Тариф зріс на 96 копійок або на 57%.

Раніше тариф для споживачів, які використовують до 250 кВт-год на місяць, становив 1,44 грн/кВт-год, а споживачі, що використовували понад 250 кВт-год, сплачували 1,68 грн/кВт-год.

Нацкомісія, яка здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг просила встановити більший тариф – 2,88 грн/кВт-год, однак уряд ухвалив рішення про нижчу вартість електроенергії для населення, ніж пропонував регулятор.

Міненерго вже неодноразово спростовувало інформацію про підвищення тарифу на світло. Ціла низка Телеграм-каналів поширювали інформацію про те, що нібито з 2024 року мало бути підвищення цін на електроенергію, посилаючись у своїх повідомленнях на інтерв’ю голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського.

Читайте ще

Тарифи на воду не підвищуватимуть: НКРЕП скасувала своє рішення. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на позачерговому засіданні скасувала рішення від 29 червня 2023 року щодо коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.