В Україні продовжують відкриватися компанії зі зв’язками в Росії та Білорусі. 

З початку повномасштабного вторгнення лише 5% українських підприємств розірвали зв’язки з Росією та Білоруссю. Про це свідчать дані дослідження центру YouControl.

За інформацією центру, з 24 лютого в Україні налічувалося понад 20 тисяч активних українських підприємств в яких серед власників чи засновників є громадяни або резиденти РФ чи Білорусі. 

Лише понад 1000 з цих компаній припинили співпрацю з країнами-агресорами. За період повномасштабного вторгнення РФ в Україну було створено 39 компаній з ворожими зв’язками.

«У процесі дослідження вдалось виявити, що зникнення представників рф та рб зі структури власників українських компаній, не завджи означає зникнення зв’язків з країнами-агресорами. Деякі зміни, вірогідно, були направлені на приховування «російсько-білоруського сліду», = ідеться в дослідженні.

Близько половини цих юросіб (19) оформлені у Києві, ще 14 організацій зареєстровані на Заході України, три – на Півдні і дві – на Сході країни. Понад 60% з цих компаній (24) були зареєстровані у 2022 році.

Читати також:

  • Понад 30 тисяч українців мали спільний бізнес з рф напередодні війни.
  • В Україні працюють лише 9,5 мільйонів громадян – дослідження.